10 bin kilometre aşklarına engel olmadı

Fildişi Sahili'nde dünyaya gelen Kouassi Prince Junior Adingra (26), 9 sene önce kazandığı lise eğitimi bursu ile Türkiye'ye geldi.

10 bin kilometre aşklarına engel olmadı
30 Haziran 2020 - 09:25

Fildişi Sahili'nde dünyaya gelen Kouassi Prince Junior Adingra (26), 9 sene önce kazandığı lise eğitimi bursu ile Türkiye'ye geldi. Gerisinde üniversiteyi de şampiyon Adingra, çevresinden etkilenerek Müslüman oldu. Konya'da yaşayan Büşra Tekin'de (24), benzer dönemde üniversiteyi kazanarak İstanbul'a geldi. 3 sene önce arkadaş ortamında tanışan ikili, birbirlerine aşık oldu. Üniversiteyi tüketen Büşra, İstanbul'daki bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde öğretmenliğe başlarken, Adingra İstanbul'daki bir ithalat-ihracat şirketinde çalışmaya başladı. İki ülke arasındaki dil, kültür ve 10 bin kilometrelik mesafeyi önemsemeyen çift evlilik kararı aldı. Arkasında da Adingra'nın ailesinin gelmesinin peşinde Türkiye'de yapılan nişan töreniyle evliliklerine ilk adımlarını attı.

İKİ ÜLKEDE DÜĞÜN

Tekin şunları söyledi: "Aileme ilk söylediğimde çok pozitif tepki göstermediler. Yalnızca kültür farklılığından tereddüt ettiler. Zamanla alıştılar ve çok sevdiler. Geçen yıl nişanlandık. Nişan bizim adetlerimize göre yapıldı. 4 Temmuz'da düğünümüz olacaktı. Oysa koronavirüs nedeniyle ekime erteledik. Önce Türkiye'de sonra da Fildişi Sahili'nde yapmayı planladık. Sosyal medyadan yüzlerce soru alıyoruz. Bunlardan çoğu da kültür farklılığıyla ilgili. Karşındaki insanı tanıyabilmek manâlı. Farklılıklarla bir arada yaşayabilmek ve en önemlisi birbirinin kültürüne hürmet etmek, bu konuda anlaşabilmek çok kayda değer. Biz bunu aştık ve nişanımızda çok hoş bir kültür kaynaşması yaşadık. Şiddet alışacağım tek fark yemek yemek kültürleri. Sevdiğim yemekleri de var fakat mutfağına alışabileceğini sanmıyorum."

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/913767/10-bin-kilometre-asklarina-engel-olmadi.html

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum