ABD'de sular durulmuyor! Washington ve New York'a sokağa çıkma yasağı...

ABD'nin Minnesota eyaletine yan Minneapolis kentinde, polis memuruDerek Chauvin'in dizini ensesine bastırması sonucu boğularak hayatını kaybeden 46 yaşındaki siyahi yurttaş George Floyd adına başlayan gösteriler devam ediyor.

ABD'de sular durulmuyor! Washington ve New York'a sokağa çıkma yasağı...
02 Haziran 2020 - 08:00 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 08:35

ABD'nin Minnesota eyaletine yan Minneapolis kentinde, polis memuruDerek Chauvin'in dizini ensesine bastırması sonucu boğularak hayatını kaybeden 46 yaşındaki siyahi yurttaş George Floyd adına başlayan gösteriler devam ediyor. Gösterileri kontrol altına edinmek isteyen Washington yönetimi ise birçok eyalet ve kentte sokağa çıkma yasağı bildiri etti.

WASHİNGTON VE NEW YORK'TA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

New York Valisi Andrew Cuomo, siyahi George Floyd'un ölümü ile ilgili protestoların artması üstüne New York şehir merkezinde sokağa çıkma yasağı kararı aldıklarını açıkladı.New York şehrindeki polis gücünü de artıracaklarını belirten Vali, 4 bin olan görevli polis sayısını da 8 bine çıkarma kararı aldıklarını belirtti.

ABD'de sular durulmuyor! En büyük iki eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Cuomo, sokağa çıkma yasağının pazartesi 23.00 ile salı 05.00 arasında uygulanacağını ancak uygulamanın salı gecesi devam edip etmeyeceği hakkında az önce karar vermediklerini söyledi.

Washington'da son iki gündür düzenlenen protesto ve kuvvet olaylarına ilişkin bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Muriel Bowser ise, iki jurnal sokağa çıkma yasağını bildiri edildiğini açıkladı.

ABD'de sular durulmuyor! En büyük iki eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi

38 ŞEHİRDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Washington ve New York eyaletlerinin yanı sıra; Atlanta, Chicago, Denver, Los Angeles, Seattle ve San Francisco gibi büyük kentler dahil en düşük 40 şehirde sokağa çıkma yasağı duyuru edilirken, pazar günkü protestolar için 15 eyalette Ulusal Muhafız birliklerinin yeniden destek için göreve çağrıldığı kaydedildi.

BAĞIMSIZ HEYET OTOPSİ SONUCUNU AÇIKLADI

Öte yana, George Floyd'un, vefat nedeninin "kalp hastalığı, yüksek kan basıncı gibi sağlık problemleri" olduğu yönündeki raporun arkasında bağımsız bir heyet göre yapılan otopside, 46 yaşındaki adamın vefat sebebinin boğulma olduğu tespit edildi.

ABD'de sular durulmuyor! En büyük iki eyalette sokağa çıkma yasağı ilan edildi

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-abd-de-sular-durulmuyor-en-buyuk-iki-eyalette-13281512/

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum