ABD 'den Sezgin Baran Korkmaz hakkında yeni iddianame! 200 yıl hapis cezası istendi

  ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklanan SBK Holding'in patronu Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki ABD'de yeni iddianame hazırlandı.

  ABD 'den Sezgin Baran Korkmaz hakkında yeni iddianame! 200 yıl hapis cezası istendi
  22 Haziran 2021 - 08:27 - Güncelleme: 22 Haziran 2021 - 09:17
  Reklam

  ABD'nin talebiyle Avusturya'da tutuklanan SBK Holding'in patronu Sezgin Baran Korkmaz hakkındaki ABD'de yeni iddianame hazırlandı. ABD ’nin hazırladığı ve gizli ibaresiyle 28 Nisan tarihinde mühürlediği 15 sayfalık iddianamede kara para aklama, dolandırıcılık ve soruşturmayı karartma olmak üzere 3 farklı suçlama yer alıyor.

  ABD Adalet Bakanlığı, Avusturya'da önceki gün tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili açıklama yaptı. “Türk işadamı 133 milyon doların üzerinde dolandırıcılık gelirini akladığı iddiasıyla Avusturya'da tutuklandı” başlıklı açıklamada, Korkmaz'ın Avusturya'da 19 Haziran'da ABD Adalet Bakanlığı'nın talebi üzerine tutuklandığı hatırlatılırken, bu tutuklamanın ABD'de Utah'ta hazırlanan ve bugüne kadar mühürlü olan yeni bir iddianame kapsamında yapıldığı belirtildi.

  3 ayrı suçlama, 133 milyon dolarlık dolandırıcılık...

  Yeni iddianamede Sezgin Baran Korkmaz ’a kara para aklamak için komplo kurma, 10 adet para transferi sahtekarlığı ve resmi kovuşturmayı engelleme suçlamasının yöneltildiği açıklamada aktarıldı.

  İddianamede, Korkmaz'ın Türkiye ve Lüksemburg'da kontrol ettiği banka hesapları üzerinden 133 milyon doların üzerinde dolandırıcılık gelirini akladığı öne sürüldü.

  Kingston Kardeşler'in ABD'yi dolandırdığı 1 milyar dolardan...

  Söz konusu dolandırıcılık gelirinin, Jacob Kingston, Isaiah Kingston ve Levon Termendzhyan ’ın Utah'taki şirketleri Washakie Renewable Energy tarafından biyodizel üretimi ve satışı için 1 milyar doların üzerinde yenilenebilir yakıt vergisi kredisi için haksız talepte bulunarak ABD Hazinesini dolandırma planıyla ilgili olduğu öne sürüldü.

  SBK'ya 'Kingston kardeşleri kurtarma dolandırıcılığı' suçlaması

  İddianamede ayrıca, Korkmaz'ın Jacob Kingston ve Isaiah Kingston ’ı isimsiz hükümet yetkilileri aracılığıyla federal büyük jüri soruşturması ve hukuk davalarından koruma sağlayabileceği vaadiyle dolandırmak üzere plan kurduğu da öne sürüldü.

  200 yıldan fazla hapis cezası istendi

  Açıklamada, Korkmaz hakkında istenen hapis cezasının 200 yılın üzerinde olduğu, ABD'nin Korkmaz'ın Avusturya'dan iadesi için çalışacağı da belirtildi. 

  İşte Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili ABD'de hazırlanan iddianamenin ilk sayfası...

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

   

  Kaynak: https://www.internethaber.com/abdden-sezgin-baran-korkmaz-hakkinda-yeni-iddianame-200-yil-hapis-cezasi-istendi-2191640h.htm

   

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum