ABD'den Toyota Türkiye'ye ödül

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde kurulu Toyota fabrikası, yılın birincil 5 aylık döneminde toplamda 71 bin 478 binek tipinde Corolla, Toyota C-HR ve Corolla Hybrid modelleri üretip, bu araçların yüzde 89,3'üne eşit gelen 63 bin 905'ini ihraç etmeyi başarmıştı.

ABD'den Toyota Türkiye'ye ödül
30 Haziran 2020 - 09:18

ABD'den Toyota Türkiye'ye ödül #1 Sakarya'nın Arifiye ilçesinde kurulu Toyota fabrikası, yılın birincil 5 aylık döneminde toplamda 71 bin 478 binek tipinde Corolla, Toyota C-HR ve Corolla Hybrid modelleri üretip, bu araçların yüzde 89,3'üne eşit gelen 63 bin 905'ini ihraç etmeyi başarmıştı. Toyota'dan yapılan açıklamaya kadar, Amerikalı bağımsız araştırma şirketi JD Power kadar yapılan ve Amerikan otomotiv pazarında satılan araçları değerlendiren Initial Quality Study (IQS) araştırmasında; Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Toyota C-HR modeli ile Avrupa ve Afrika bölgesinin en iyi fabrikası oldu. Toyota C-HR kullanan müşterilerle yapılan IQS araştırmasında kullanıcıların ilk üç aylık deneyimlerinin ardından görüşlerini değerlendiren JD Power, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye'yi "Golden Plant" ödülüne layık fark etti. Bu yılki IQS değerlendirmesine kadar, Avrupa ve Afrika bölgesinde yapılmış bütün araçlar arasında kalite açısından en iyi araç Toyota C-HR olarak belirlendi.
TOYOTA Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve Üstteki Yöneticisi (CEO) Toshihiko Kudo, "Keza Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ayrıca de ülkemiz namına kayda değer bir galibiyet elde ettik. Bu galibiyet, Türkiye'deki otomotiv sektörünün geldiği noktayı göstermesi bakımından manâlı bir manâ taşıyor. Bütün çalışanlarımıza ve tedarikçilerimize değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçteki hedefimiz sadece Avrupa ve Afrika bölgesinde değil, bütün dünyadaki en iyi imal tesisi olup bu pozisyonu istikrarlı ve enerjik bir şekilde korumak olacaktır." ifadelerini kullandı.

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/otomobil/abdden-toyota-turkiyeye-odul

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum