AK Parti'den istifa veden vekil: 'Görüntü kaydı' düzenlemesini Danıştay'a götüreceğiz

  Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Emniyet Genel Müdürlüğünün söz konusu genelgesi için davayı bugün açacaklarını kaydetti. Bu genelge ile polise kanunda hiçbir dayanağı bulunmayan bir yetki verilmek istendiğini savunan Yeneroğlu, bu talimatın, Anayasa ger.

  AK Parti'den istifa veden vekil: 'Görüntü kaydı' düzenlemesini Danıştay'a götüreceğiz
  04 Mayıs 2021 - 13:43
  Reklam

  Yeneroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Emniyet Genel Müdürlüğünün söz konusu genelgesi için davayı bugün açacaklarını kaydetti.

  Bu genelge ile polise kanunda hiçbir dayanağı bulunmayan bir yetki verilmek istendiğini savunan Yeneroğlu, bu talimatın, Anayasa gereğince kanunsuz bir emir olduğunu iddia etti.

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini ileri süren Yeneroğlu, "Genelge, özel hayatın gizliliği ile kişisel verilerin korunması hakkına dair bütünüyle çarpıtma niteliğinde değerlendirmeler içermektedir. Polisin mesleğini icra faaliyeti, özel hayat niteliğinde olamaz." dedi.

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

  Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/969108/ak-parti-den-istifa-veden-vekil-goruntu-kaydi-duzenlemesini-danistay-a-goturecegiz.html

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum