• Reklam

Bakan Koca'dan BioNTech müjdesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşılarıyla ilgili açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Koca, ''Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı.

Bakan Koca'dan BioNTech müjdesi
25 Mart 2021 - 01:00 - Güncelleme: 25 Mart 2021 - 09:07
Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 aşılarıyla ilgili açıklama yaptı.

 

Sağlık Bakanı Koca, ''Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak.'' açıklamasını yaptı.

Biontech aşısı geçen hafta 5.800 doz test edilmek üzere ülkemize ulaştı. Dün ise yaklaşık 750 bin doz aşı teslim aldık. Testler ve klinik araştırma dışında ilk kez Biontech aşısı geldi. Güvenlik testleri yapılıyor ve önümüzdeki hafta sırası gelen vatandaşlarımıza uygulanacak. pic.twitter.com/ENDMpAd9rt

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) March 24, 2021

​Koca, ''Bugün ayrıca 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı ,saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak'' dedi.

Bugün ayrıca 700 bin dozdan fazla Biontech aşısı daha ülkemize ulaştı. Böylece yaklaşık 1.4 milyon doz kullanıma hazır aşı ulaşmış oldu. Bu aşı ülkemizde ilk defa kullanılacak. Aşı ,saklama koşulları uygun olan her merkezimizde uygulanacak.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) March 24, 2021

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/bakan-kocadan-biontech-mujdesi/1558521

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum