Bakan Selçuk'tan 'okullar kapanacak mı' sorusuna yanıt

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir televizyon kanalına yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu. Okulların hem açık hem de açık olmadığı bir durumun söz konusu olduğunu belirten Bakan Selçuk, açıklamasında ‘okullar kapanacak mı ’ sorusuna da yanıt verdi. "Yüzyü.

  Bakan Selçuk'tan 'okullar kapanacak mı' sorusuna yanıt
  11 Nisan 2021 - 06:00
  Reklam

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir televizyon kanalına yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu.

  Okulların hem açık hem de açık olmadığı bir durumun söz konusu olduğunu belirten Bakan Selçuk, açıklamasında ‘okullar kapanacak mı ’ sorusuna da yanıt verdi.

  "Yüzyüze eğitim önceliğimiz"

  Bakan Selçuk ’un açıklaması şu şekilde:

  Burada önemli olan şu, elbette sorunlar yaşanıyor. Bizim işimiz bu sorunların yaşanmamasını sağlamak ve çözmek ama genel olarak baktığımız zaman biz neredeyiz sorusunun yanıtıyla ilgileniyoruz.

  Türkiye uzaktan eğitim ile ilgili hazırlıkları bakımında çok net verilerle ortaya koyabildiğimiz için mutluyuz. Dünyadaki ilk 5 ülke için diyebiliriz. TV kurmak ve canlı ders yapabilmek, bunların sayısının yüksekliği gibi birçok parametrede birçok mesafe aldık.

  Genel tabloda çok mutlu olmadığımız bir durum var şundan dolayı; çocuklarımızın öğrencilerimizin okulda olmasını arzu ediyoruz. Yüz yüze eğitim bizim önceliğimiz ama daha öncelik tanıdığımız şey sağlık. Okulların en çok kapalı olduğu ülkeler arasında ilk 5'te yer alıyoruz. Biz çok kontrollü bir şekilde okulları açamaya çalışıyoruz.

  EBA başarı hikayesi

  "EBA bizim için bir başarı hikayesi" açıklamasında bulunan Selçuk, "hem 3 tane TV kanalı olan ve her yayının 3 kez tekrar edildiği içeriği ile ilgili profesyonel yaklaşımın olduğu, son 1 yıla yakın zamanda hiçbir problem kamuoyuna yansımıyor ve sistem gerçekten iyi çalışıyor" dedi.

  Selçuk, "EBA'da biz 27 kat büyüme yaşadık. Uzaktan eğitim ile ilgili altyapımız kısıtlıydı ama 27 kat büyüme fırsat bulduk ve gelecek için bu durum umudumuzu artırdı. Çocuklarımızın eğitim gibi konuları uzaktan eğitim ile ele alabileceğiz." açıklamasında bulundu.

  OKULLAR KAPANACAK MI?

  Okulların açık kalıp kalmayacağına yönelik soruya, "biz bu süreci günlük ve anlık takip ediyoruz diyebilirim. Dünyayı takip ediyoruz. Hangi ülkede ne tür tedbirler alınıyor noktasında." diyerek yanıt verdi.

  Açıklamasını ise şu ifadelerle sürdürdü:

  Bizim risk haritasına bakıldığında hangi illerde hangi sınıflar düzeyler açılmalı kapanmalı gibi bir takım öngörülerimiz var. 8-12. sınıflar gibi sınıfların sınav dönemi nedeniyle fırsat eşitliğini sağlamak gibi bazı ilkesel tutumlarımız var.

  Ama ilin durumu neyi gerektirirse o ilde ihtiyaç duyduğunda valilik gözetiminde kararlar alınıyor. Biz de burada yerinde karar kavramı çerçevesinde hangi illerde ne oluyoru takip ediyoruz.

  Bakan Ziya Selçuk'tan EBA açıklaması

   

  Yerli aşıda önemli gelişme

   

  İstanbul için 'Vuhan' deniyor

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

  Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/bakan-selcuktan-okullar-kapanacak-mi-sorusuna-yanit/1562725

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum