Bitcoin ile kimyasal silah almaya çalıştı! 12 yıl hapse mahkum oldu

  ABD ’de, kendisinden ayrılan kadını öldürmek için Bitcoin ile "kimyasal silah" olarak nitelendirilen bir kimyasal bileşeni satın almaya çalışan kişi, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. "DİMETİL CIVA" ALMAYA KALKIŞTI Independent gazetesinin haberine göre, ABD ’nin Missouri.

  Bitcoin ile kimyasal silah almaya çalıştı! 12 yıl hapse mahkum oldu
  08 Nisan 2021 - 03:40 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 09:35
  Reklam

  ABD ’de, kendisinden ayrılan kadını öldürmek için Bitcoin ile "kimyasal silah" olarak nitelendirilen bir kimyasal bileşeni satın almaya çalışan kişi, 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  "DİMETİL CIVA" ALMAYA KALKIŞTI

   

  Independent gazetesinin haberine göre, ABD ’nin Missouri eyaletinde yaşayan 46 yaşındaki Jason William Siesser, illegal ürünlerin satın alınabildiği ve özel tarayıcı ile bağlantı sağlanabilen bir platform üzerinden iki kez "dimetil cıva" alma girişiminde bulunduğunu yetkililere itiraf etti.

  Siesser, ilk kez 2018 yılında, bilimsel araştırma amaçlı kullanılmadığı zaman "kimyasal bir silah" olarak nitelendirilen dimetil cıvanın bedelini Bitcoin ile ödemek istedi.

  İLK GİRİŞİMİ BAŞARISIZI OLDU

  ABD Adalet Bakanlığı, ilk 10 mililitrelik iki kimyasal madde satın alma teşebbüsü başarısız olan Siesser'in bir ay sonra yeniden 10 mililitrelik üç kimyasal madde siparişini 150 dolar değerinde Bitcoin ile ödeme yapmaya çalıştığını bildirdi.

  Bakanlık, Siesser ’in sipariş etmek istediği kimyasallar ile 300 kişinin öldürülmesinin mümkün olduğunu kaydetti.

  ABD Bölge Mahkemesinde uzaktan görülen duruşmada, Siesser ’in şartlı tahliye edilebilme imkânı söz konusu olmaksızın 12 yıl hapis cezasına çaptırılmasına karar verildi.

  Son derece zehirli olan dimetil civanın sadece birkaç damlası ölümcül olabiliyor.

  NBA devinden Bitcoin kararı

   

  Bitcoin 59,000 dolar sınırına yükseldi

   

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

   

  Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/bitcoin-ile-kimyasal-silah-almaya-calisti-12-yil-hapse-mahkum-oldu/1562025

   

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum