Çöp döken gence saldırdı denilen bekçiler aklandı

Çöp döken gence bekçiler saldırdı denen olayda, başlıca saldırının bekçilere yapıldığı anlaşıldı. İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk'ün Twitter hesabından Ankara Etimesgut'ta çöp döken bir gencin bekçilerin saldırısına uğradığı yönündeki paylaşımın

Çöp döken gence saldırdı denilen bekçiler aklandı
23 Mayıs 2020 - 17:34

Çöp döken gence bekçiler saldırdı denen olayda, başlıca saldırının bekçilere yapıldığı anlaşıldı.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk'ün Twitter hesabından Ankara Etimesgut'ta çöp döken bir gencin bekçilerin saldırısına uğradığı yönündeki paylaşımının yalan olduğu ortaya çıktı. Saldırının sahiden aile fertleri göre bekçilere yapıldığı anlaşıldı.

Edinilen bilgiye takriben olay sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı Pazar gününde Ankara Etimesgut İstasyon mahallesinde yaşandı. Yayalara Ait devriye olarak görevli bulunan Çarşı ve Mahalle bekçileri, sokakta gördükleri bir gence ikametine gitmesi konusunda uyarı etti. Bekçilerin bütün uyarısına karşın S.K. isimli genç ısrarla ikametine gitmemekte direndi. Bunun üzerine kimliğini isteyen bekçilere, şahsın kimliğini vermemesi üstüne, bekçiler gence uyarıda bulunarak idari operasyon yerine getirmek zorunda kalacaklarını açıklama etti.

İşin aslı İYİ Parti İl Başkanının iddiası gibi değilmiş

Kimliğini vermeyen gencin ikamette bulunan anne, baba, ve kardeşi de olayın olduğu yere gelerek görevini yapmaya çalışan bekçilere maddesel saldırının yanı sıra ağza alınmayacak hakaretlerde bulunduğu öğrenildi.

Bekçilerin kendilerine fiziki saldırıda bulunan şahıstan kurtulmak için kademeli olarak gaz baskı yapmak suretiyle şahsı etkisiz ülkü getirmeye çalıştıkları, bu esnada olay mahalline tezgâhtar ekiplerin geldiği öğrenildi.

İyi Parti İl Başkanın iddiasının tersine olay yerine sonra evden inen 13 yaşındaki oğullarının olaydan etkilenmemesi için polis ekiplerince oradan uzaklaştırıldığı oysa ailenin çocuğu bırakacak yeri olmadığı kendileriyle polis merkezine geldiği belirlendi. Bekçilere zorluk çıkaran gencin anne, baba ve 13 yaşındaki kardeşi polis merkezinden ayrılırken, bekçilere saldırıda yer alan S.K. ve diğer kardeş adliyeye sevk edildi.

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/907004/cop-doken-gence-saldirdi-denilen-bekciler-aklandi.html

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum