Cübbeli Ahmet: Tarikatlar takibe alınsın

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde ekrana gelen Tarafsız Bölge programına kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü konuk oldu.

Cübbeli Ahmet: Tarikatlar takibe alınsın
10 Eylül 2020 - 10:22 - Güncelleme: 10 Eylül 2020 - 10:26

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın moderatörlüğünde ekrana gelen Tarafsız Bölge programına kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü konuk oldu. Son günlerde tarikatlar üzerinden devam eden tartışmaların masaya yatırıldığı programda Cübbeli Ahmet bazı tarikatların dış güçlerle bağlantısının bulunduğunu söyledi. Amerika ile bağlantısı olanların ortada olduğunu ifade eden Cübbeli Ahmet, Rusya ve Almanya ile bağlantılı olan tarikatların da bulunduğunu belirterek istihbarat birimlerinin tarikatları takibe alması gerektiğini söyledi. Devlete sızmak isteyen tarikatların olduğunu ifade eden Cübbeli Ahmet,  selefi akımların da fazlasıyla yükselişte olduğunu bunun önüne geçilmesinin gerektiğini savundu. "Şimdi 3 tane tehlike var. Cemaatlerden mutlaka istihbaratın bildiği dış güçlerden emir alan, dış güçlerle görüşen.. Amerika'yı katmıyorum. Amerika zaten belli. Rusya, Almanya ekolleri var. Şimdi bunların bulunması lazım. Karakoldan başlıyor, Yargıtay'a kadar birbirini tanıyan silsilesi var. Onlar hükümeti de tutmaz. Selefi derneklerin mutlaka kontrol edilmesi lazım. Silahlanmanın önüne geçilmesi lazım. Ben burada baştan söyleyeyim ben bir tarikat temsilcisi değilim. İsmail Ağa'da benim onları temsil etmediğimi beyan ediyor. Ben İsmail Ağa'yı temsil etmiyorum ben hiçbir cemaatin temsilcisi değilim. Cübbeli Ahmet: Tarikatlar takibe alınsın #1
Ben çok itikatlı bir insanım, hürmet ederim. Ama tabii sonradan bana telefon geliyor, bu kişi kızımızı istiyor vs. bu gibi şeyler olunca kefil olamazsın araştırman lazım kimdir, nedir diye. Böyle birkaç olay yaşadım. Bu Nurullah gibi 3 sene önce birini deşifre ettim. Bayağı deşifre ettiklerim oldu. Benim kadar risk alan yok. Artık maldır, candır, ırzdır, böyle şeyler gördüğüm zaman söylüyorum kendime mecbur hissediyorum. Benim tarikatım var, ben Mahmut Efendi'ye bağlıyım ama ben tarikat lideri değilim. Hiçbir vekilliğim de yok. Hoca efendi bana 'sen ilimle uğraş evladım' dedi. Bir istihbarat birimi kurulsun. Takibe alınsın. Kapat kapıyı diyor mu? Elliyor mu? Sürüyor mu? Bunun önlenmesi bu.

 

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/gundem/cubbeli-ahmet-tarikatlar-takibe-alinsin

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum