Dışişleri'nden Yunanistan'a kınama

  Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varviçyotis ’in bir televizyon kanalına verdiği mülakatta ülkemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında dile getirdiği siyasi ve diplomatik teamüllere uygun olmayan ahlak dış?.

  Dışişleri'nden Yunanistan'a kınama
  08 Nisan 2021 - 01:52 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 09:31
  Reklam

  Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ''Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varviçyotis ’in bir televizyon kanalına verdiği mülakatta ülkemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında dile getirdiği siyasi ve diplomatik teamüllere uygun olmayan ahlak dışı ifadelerini şiddetle kınıyoruz'' denildi.

   

  Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varviçyotis ’in bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde oldu:

  ''Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varviçyotis ’in bir televizyon kanalına verdiği mülakatta ülkemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında dile getirdiği siyasi ve diplomatik teamüllere uygun olmayan ahlak dışı ifadelerini şiddetle kınıyoruz.

  Ülkemizin çabaları neticesinde başlatılan Türkiye ile Yunanistan arasındaki diyaloğun sürdürülmesi için yeni adımlar atmakta olduğumuz bir dönemde Yunan yetkililerin ülkemize yönelik kışkırtıcı ve gerginliği arttırıcı eylem ve söylemleri ısrarla devam ettirmelerini ve bu amaçla Dışişleri Bakan Vekili Varviçyotis ’i öne sürmelerini kasıtlı buluyoruz.

  Yunan siyasi liderliğini iki ülke arasındaki diyalog kanallarının yeniden işlemesi için ülkemize yönelik söylemlerinde sorumluluğa, sağduyuya ve samimiyete davet ediyoruz.''

  Ekonomisi çöken Yunanistan teker teker satıyor

   

  AB'den Yunanistan'a 32 milyar euro yardım

   

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

   

  Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/disislerinden-yunanistana-kinama/1562023

   

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum