Dünya Sağlık Örgütü'nden tüm dünyayı tedirgin eden sözler: Koronavirüs aşısını bulamayabiliriz

Aralık 2019'da Çin'in Hubei eyaletine alt Vuhan kentinde ortaya meydana çıkan ve kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alan yeni herif koronavirüs salgını (Kovid-19) sebebiyle 506 binin üzerinde insan yaşamını yitirdi, 10 milyonu aşkın insan ölümcül salgına yakalandı.

Dünya Sağlık Örgütü'nden tüm dünyayı tedirgin eden sözler: Koronavirüs aşısını bulamayabiliriz
30 Haziran 2020 - 09:03

Aralık 2019'da Çin'in Hubei eyaletine alt Vuhan kentinde ortaya meydana çıkan ve kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alan yeni herif koronavirüs salgını (Kovid-19) sebebiyle 506 binin üzerinde insan yaşamını yitirdi, 10 milyonu aşkın insan ölümcül salgına yakalandı. Salgının şipşak yayılmasının ardındaki ilk olarak Avrupa'da edinmek üzere birçok ülkede aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan bir yorumlama geldi.

ABD Senatosu, Savunma Bakanlığı'na Türkiye'nin elindeki S-400 sistemini satın alma yetkisi verdi
Bülent Arınç'tan FETÖ açıklaması: Olur Ya Deniz Baykal hariç bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmiştir
Suudi Arabistan'da çekirge istilası paniğe niçin oldu

"AŞIYI BULAMAYABİLİRİZ"

Dünya Sıhhat Örgütü'nden (DSÖ) yapılan son açıklama bütün dünyayı huzursuz etti. Açıklamada, "Koronavirüs aşısını bulamayabiliriz" ifadelerine yer verildi.

"EN KÖTÜSÜ HENÜZ GELMEDİ"

ÖTE YANDAN DSÖ Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre'nin Cenevre kentinde yer alan merkezinde video konferans yöntemiyle düzenlenen basın toplantısında, koronavirüs salgını ile ilgili ikinci dalga uyarısı yaptı. Ghebreyesus, "En kötüsü demin gelmedi. Bunu söylediğim için üzgünüm fakat bu tür ortam ve koşullarda en kötüsünün gelmesinden endişeliyiz" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Dünya Sıhhat Örgütü'nden korkutan ikinci dalga uyarısı: En kötüsü hemen şimdi gelmedi ama gelmesinden endişeliyiz

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-dunya-saglik-orgutu-koronavirus-asisini-13373507/


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum