• Reklam
 • Reklam

Elektronik ortamda 41 bin 402 duruşma yapıldı

Adalet Bakanlığından alınan bilgiye göre, Yargı Reformu Strateji Belgesi'nde yer alan, avukatların hukuk mahkemelerinde taraf oldukları duruşmalara video konferansla katılmalarını sağlayan e-Duruşma uygulaması, 15 Eylül 2020'de Ankara Batı Adliyesi'nde pilot olarak başlatıldı. Ya.

Elektronik ortamda 41 bin 402 duruşma yapıldı
25 Kasım 2021 - 13:26
  Reklam
  Reklam

  Adalet Bakanlığından alınan bilgiye göre, Yargı Reformu Strateji Belgesi'nde yer alan, avukatların hukuk mahkemelerinde taraf oldukları duruşmalara video konferansla katılmalarını sağlayan e-Duruşma uygulaması, 15 Eylül 2020'de Ankara Batı Adliyesi'nde pilot olarak başlatıldı.

  Yapılan çalışmalarla bu yıl içerisinde yaygınlaştırılan e-Duruşma, 81 ilde 1400 hukuk mahkemesinde faaliyete geçirildi. Bugüne kadar e-Duruşma kapsamında 41 bin 402 duruşma yapıldı.

  1800 duruşma salonu daha kullanıma sunulacak

  Bakanlığın yaptığı çalışmalarla avukatların farklı illerdeki duruşmalara il dışına çıkmadan katılmalarını da sağlayan uygulama yaygınlaştırılacak.

  Bu yıl sonuna kadar e-Duruşma yapılabilecek 1800 duruşma salonu daha kullanıma sunulacak. Uygulama, gelecek yıl sonuna kadar ise tüm adliyelerde faaliyete geçirilecek.

  Danıştay'dan elektronik tebligat kararı

   

  SGK tebligatları artık elektronik ortamda

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

  Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/elektronik-ortamda-41-bin-402-durusma-yapildi/1620956

  • Reklam

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum