Enis Berneroğlu gözaltına alındı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, milletvekilliği düşürülen ve hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP'li Leyla Güven, gözaltına alındı.

Enis Berneroğlu gözaltına alındı
05 Haziran 2020 - 03:14 - Güncelleme: 05 Haziran 2020 - 09:03

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, milletvekilliği düşürülen ve hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP'li Leyla Güven, gözaltına alındı.

Başsavcılık kadar, milletvekilliği düşürülen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesinleşen hapis cezaları üstüne yakalama kararı çıkarıldı.

Yakalama kararı doğrultusunda Farisoğulları, Diyarbakır-Şanlıurfa kara yolundaki başvuru formu noktasında gözaltına alındı.

Kesinleşen hapis cezasını çekmek üzere çıkarılan yakalama kararı doğrultusunda Güven de Diyarbakır'daki evinde yakalandı.

 

 

HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları Diyarbakır 2'nci Ağır Suç Oluşturan Mahkemesinde yargılandığı davada "silahlı terör örgütüne abone olmak" suçundan 9 yıl, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ise yine aynı mahkemece aynı suçtan yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Farisoğulları ve Güven'e yargılandıkları davada bahşedilen cezalar, Yargıtay 16'ncı Suç Oluşturan Dairesince onanmıştı.

TBMM Genel Kurulunda, HDP'li Güven ve Farisoğulları hakkında mahkeme göre verilen kesinleşmiş cezalara ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkereleri okunarak bilgiye sunulmuştu.

Tüzük gereğince, Genel Kurulda okunan tezkerelerin arkasında Güven ve Farisoğulları'nın milletvekilliği düşmüştü.

Bugün milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, İstanbul'da gözaltına alındı.

 

 

HDP milletvekilleri Leyla Güven ve Musta Farisoğulları'nın akşam saatlerinde gözaltına alınmasının arkasından CHP'li Milletvekili Enis Beberoğlu da İstanbul'da gözaltına alındı.

Gözaltına alınan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun Vatan Emniyet'e götürüldüğü öğrenildi.

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/909198/enis-berneroglu-gozaltina-alindi.html

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum