• Reklam

Erdoğan'dan son dakika İstanbul Sözleşmesi ve Harp Okulları açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılama programının Mayıs, Haziran gibi bitirileceğini duyurdu.    Harp Okulu yönetmeliği değişikliği hakkında konuşan Erdoğan, "Ülkenin ve ordunun huzuru için atılmış bir adım" dedi.    Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi kararına ilişkin de, "Biz ka.

Erdoğan'dan son dakika İstanbul Sözleşmesi ve Harp Okulları açıklaması
29 Mart 2021 - 01:52 - Güncelleme: 29 Mart 2021 - 10:27
Reklam
Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılama programının Mayıs, Haziran gibi bitirileceğini duyurdu. 
  Harp Okulu yönetmeliği değişikliği hakkında konuşan Erdoğan, "Ülkenin ve ordunun huzuru için atılmış bir adım" dedi. 
  Erdoğan, İstanbul Sözleşmesi kararına ilişkin de, "Biz kararımızı verdik. Gireriz. Girdiğimiz gibi de çıkarız. Kimse de ne önünü ne arkasını karıştırmasın" diye konuştu. 

KOCA'DAN UYARI: NE YAZIK Kİ AZALIYOR

EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN 10 ÜLKE

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ 'AMAN DİKKAT' DİYE UYARDI

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

AŞILAMA NE ZAMAN BİTECEK?

Mayıs, Haziran gibi aşılamayı bitirmeyi hedefliyoruz. 

Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Çin'den aldığımız aşıların dışında dün de Çin Dışişleri Bakanı'yla etraflıca görüştüm. Yaptığımız anlaşma aslında 100 milyon faz aşıydı. İlk etabı 50 milyon faz aşıydı. Henüz elimize ulaşmadı. Şubat itibariyle ulaşacaktı. Dün kendilerine hatırlattım. Süratle bekliyoruz, sözleşmemiz bu yöndeydi dedim.

Ben bu konuyla ilgileneceğim, Başkan'la da konuşacağım dedi. Dedim bu yetmez, 100 milyon anlaşmamız var, Nisan sonu itibariyleydi. Bunları konuşacağım ve size bildireceğim dedi. 

"TÜRKİYE'NİN HUZURU İÇİN ATILMIŞ BİR ADIM"

(Harp Okulu yönetmeliği değişikliği) Muhalefetin bu tür eleştirilerine alışığız. İrticai faaliyet tabii farklı bir olay. Ama terörle irtibatlı veya iltisaklı olmak ayrı bir olay. Bu bir yönetmeliktir.

Bakanlıklarımız bu tür yönetmelikleri zaman zaman ülkemiz ve ordumuzun huzuru için yaparlar. Bu da bu vesileyle atılmış bir adımdır. 

"KİMSE ÖNÜNÜ ARKASINI KARIŞTIRMASIN"

(Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararı) Meclis'in alacağı bir karar değil. Muhalefet bu işleri bilmiyor. Burada Cumhurbaşkanlığının attığı adım tamamıyla yasaldır. Ve attığı adımla da yoluna devam edecek. Bunlar birçok şeyi karıştırıyor. 

Biz kararımızı verdik. Gireriz. Girdiğimiz gibi de çıkarız. Kimse de ne önünü ne arkasını karıştırmasın. Çıkma kararını verdik. Kendilerine de durumu bildirdik ve bu iş de böylece bitmiştir. 

Son Dakika Haberi: İstanbul Sözleşmesi neden feshedildi?

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: https://www.haber7.com/siyaset/haber/3081854-erdogandan-son-dakika-istanbul-sozlesmesi-ve-harp-okullari-aciklamasi

 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum