İki ülkede sahte BioNTech aşıları bulundu

  Wall Street Journal ’da yer alan haberde, Meksika ’da ele geçirilen aşı şişelerinde sahte etiketlere rastlanırken, Polonya ’daki sahte Kovid-19 aşılarının içeriğinde de kırışıklık giderici maddelerin olduğu kaydedildi. Haberde, Meksika ’da bir klinikte dozu bin dolarda.

  İki ülkede sahte BioNTech aşıları bulundu
  22 Nisan 2021 - 00:22 - Güncelleme: 22 Nisan 2021 - 00:43
  Reklam

  Wall Street Journal ’da yer alan haberde, Meksika ’da ele geçirilen aşı şişelerinde sahte etiketlere rastlanırken, Polonya ’daki sahte Kovid-19 aşılarının içeriğinde de kırışıklık giderici maddelerin olduğu kaydedildi.

  Haberde, Meksika ’da bir klinikte dozu bin dolardan yaklaşık 80 kişiye sahte aşı yapıldığı, içinde sadece arıtılmış su bulunan aşı şişelerinin piknik soğutucusunda saklanırken ele geçirildiği bildirildi.

  Pfizer Güvenlik Başkanı Lev Kubiak, bütün dünyanın Kovid-19 aşısına ihtiyacı olduğu ve çok sınırlı tedarikin bulunduğu bir ortamda suçlular için mükemmel bir fırsat doğduğu değerlendirmesinde bulundu.

  Kubiak, piyasaya sahte aşı sürümünün daha da kötüye gidebileceği uyarısında bulunarak "Şu anda tüketiciler aşı temini için çaresizler ve bu nedenle kolayca kandırılıyorlar" dedi.

  ABD de dahil Meksika ve diğer bazı ülkelerde, sahte aşı pazarlaması yapan onlarca internet sitesinin de kapatıldığı kaydedildi.

  Haberde, Interpol kayıtlarına göre, geçen ay Çin ve Güney Afrika ’da binlerce doz sahte Kovid-19 aşısının ele geçirildiği ve onlarca kişinin gözaltına alındığı bilgisi de paylaşıldı.

  Yetkililer, sahte ilaç üretiminin son 10 yılda çok kazançlı bir sektör haline geldiğine işaret ederek PricewaterhouseCoopers kayıtlarına göre, sahte reçeteli ilaç pazarının yıllık değeri 200 milyar dolardan fazla.

  Kovid-19'da son 24 saat: Vefat sayısı artıyor!

  Prof. Dr. Turan: Tam kapanma önemli bir seçenek

  İşte AB'nin Pfizer/BioNTech ile yaptığı anlaşmanın detayları

   

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

   

  Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/iki-ulkede-sahte-biontech-asilari-bulundu/1565577

   

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum