• Reklam
  • Reklam

İki üniversite bitirip 4 dil konuşan Rus kadın Bursa'da hayvancılık yapıyor

Bursa'nın Yenişehir ilçesi Orhaniye Mahallesi'ne yerleşen çifte vatandaş Zamira Ağalıgil, çocukluk hayali olan çiftçilik mesleğini sürdürüyor.

İki üniversite bitirip 4 dil konuşan Rus kadın Bursa'da hayvancılık yapıyor
03 Temmuz 2020 - 23:39
Reklam
Reklam
Reklam

Bursa'nın Yenişehir ilçesi Orhaniye Mahallesi'ne yerleşen çifte vatandaş Zamira Ağalıgil, çocukluk hayali olan çiftçilik mesleğini sürdürüyor. Her gün küçükbaş hayvanları ve tarlaları ile ilgilenen Zamira Ağalıgil, iki üniversite mezunu ve 4 dil konuşabiliyor.

Uzun yıllar turizm sektörü ile uğraştıktan daha sonra çiftçilik mesleğine adım atan Ağalıgil, "Daha önce uzun yıllar turizmle uğraştım. 2 üniversite bitirdim, 4 dil biliyorum ve bunun vermiş olduğu avantajlarla turizm işi yaptım. Bir vakit sonradan sıkıldım ve çocukluk hayalim olan çiftçiliğe başladım. Araştırmalarım sonucunda Bursa'nın Yenişehir ilçesindeki Orhaniye Mahallesi'ne geldim. Burayı çocukluğumdaki köyüme benzeterek, kendi köyüme yakın buldum ve o yüzden burada çiftçilik yapmaya karar verdim. Rusya'da, Türkiye'de tanıdık adıyla Kafkaslar Bölgesinde yaşıyordum. Çocukluğumun geçtiği köy 4 bin nüfusluydu. Çocukluğumda da aynı bu şekilde bir hayatımız vardı ve o hayata olan özlemim beni buraya getirdi. Bundan sonraki hedefim de küçükbaş hayvancılığını ileriye taşımak ve benim gibi hayalleri olan kişilere umut kapısı olmak, hatta onlara iş imkanı temin etmek" diye konuştu.

Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı fazla sevdiğini belirten Ağalıgil, "İşlerimin gelişmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den takviye bekliyorum. Burada işlerimi büyütüp meslek belirlemek istiyorum" dedi.

Yenişehir İlçe Tarım Müdürü Hakan Aranmaz, "Erkeklerin bile zorlandığı hayvancılık sektöründe tanıdık olmayan bir kadının yatırım yapıyor olması bizleri fiilen çok mutlu etti. Biz de işletmeyi ve kendisini merak ettiğimiz için buraya gelerek uygun kontrollerimizi yaptık. Kendisine nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda bir değerleme yapacağız. Genç bir kardeşimizin böyle bir işe kalkışıyor olması fiilen fazla güzel ve diğer gençleri de cesaretlendirici bir olay" ifadelerini kullandı.

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/914500/iki-universite-bitirip-4-dil-konusan-rus-kadin-bursa-da-hayvancilik-yapiyor.html

  • Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ONUR AYGÜN
    1 yıl önce
    Bende BURSA GÖRÜKLE de oturuyorum. Şimdiye kadar 3 Üniversite kazandım. Dpü ve Adü üniversitelerine halen daha kayıtlıyım. 2 yabancı dili iyi biliyorum. Olanaksızlıklardan dan mezun olamadım. Çalışmak istiyorum. 0 535 321 05 45