İmamoğlu: Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanındayım

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerinin haklı mücadelesinin yanındayım." dedi.  Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin bugün atamaya karşı yaptıkları eylemde çok sayıda öğrenci gözaltına al.

İmamoğlu: Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanındayım
05 Ocak 2021 - 07:55 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 11:46
Reklam

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Boğaziçi Üniversitesi biraz ve akademisyenlerinin haklı mücadel yanındayım." dedi. 

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin bugün atamaya karşı yaptıkları eylemde çok sayıda öğrenci gözaltına alınırken; polis biber gazı ve plastik mermiyle müdahale etti. Kampüse doğru ilerleyen isteyen isteyen polis, kampüsün kapısına kelepçe vurdu. 

Ekrem İmamoğlu, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin Cumhurbaskanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Dr. Melih Bulu'ya karşı yaptıkları eyleme destek verdi. 

İmamoğlu'nun sosyal medyada yaptı paylaşım şöyle:

"Partizanlığı güçlü yerden söküp attığımızda çok bir ülke olacağız. Ülkenin en güzel beyinleri yurtdışına gitmeyecek. Onun görüşten genç geleceğimiz için çalışacaklar o zaman.

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör tartışmaları sürüyor

 

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber ...

 

Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/imamoglu-bogazici-universitesi-ogrencilerinin-yanindayim/1540910

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum