İstanbul Finans Merkezi şantiyesi alev alev yandı: 5 Yaralı

İstanbul Ümraniye'deki İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde az önce bilinmez bir nedenden nedeniyle yangın çıktı.

İstanbul Finans Merkezi şantiyesi alev alev yandı: 5 Yaralı
23 Mayıs 2020 - 05:34

İstanbul Ümraniye'deki İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde az önce bilinmez bir nedenden nedeniyle yangın çıktı. Yangının işçilerin kalmış olduğu konteynerlerde başlamasıyla birlikte konteyner içinde kalan işçiler takviye çığlıkları attı. Yangından kurtulmak için pencerelerden atlayan işçiler ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Yangında 5 emekçi yaralanırken itfaiye ekiplerinin yangını ile ilgili çalışmaları devam ediyor.

Yangın Ümraniye'de Şenol Güneş Bulvarı'nda bulunan İstanbul Finans Merkezi şantiyesinde saat 02.30 sıralarında az önce belirlenemeyen bir nedenden nedeniyle yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üstüne olay yerine çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra polis ekipleri ve ivedi servis ekipleri de sevk edildi. İtfaiye ekipleri alev ateş yanan şantiyeye müdahale ederek yaralıları ivedi servis ekiplerine teslim etti. Acil servis ekipleri yaralılara birincil müdahaleyi olay uygun gerçekleştirdikten sonra yaralıları çevredeki hastanelere kaldırdı. Polis ekipleri şerit çektikten daha sonra geniş emniyet önlemleri alarak yangın ile ilgili soruşturma başlattı. Yangının işçilerin kalmış olduğu konteynerlerde başlamasıyla birlikte konteyner içinde kalan işçiler takviye çığlıkları attı. Yangından kurtulmak için pencerelerden atlayan işçiler ise çeşitli yerlerinden yaralandı.

Olayın görgü tanıklarından olan işçiler ise,"Biz gece ekibiydik inşaatta çalışıyorduk. Sahur için geldiğimizde de her yer alevdi. İçeriden bağrışma sesleri geliyordu. Camlara vuruyorlardı bizi kurtarın diye. adeta 4 -5 kişi içerideydi. Aldığımız duyumlara göre camdan atlamış yaralanmışlar. Normalde burada 300 kişi kalıyor bayram dolayısı ile 50 kişiye kadar düştük. İşçiler bayrama gitmeseydi can kaybı olurdu. Büyük faciadan döndük" diye konuştu.

öte taraftan İtfaiye ekiplerinin yangın ile ilgili geniş çaplı çalışması devam ediyor. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: https://www.haberler.com/istanbul-finans-merkezi-santiyesi-alev-alev-yandi-13251469-haberi/

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum