'Kabinede değişiklik yapılacak' iddiası

'Reform gündemli bahar' başlıklı bugünkü yazısında Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinede ve parti yönetiminde değişiklikler yapacağını iddia etti. Fırat, "AK Parti ’de kongre sürecinde sona geliniyor.

'Kabinede değişiklik yapılacak' iddiası
23 Şubat 2021 - 13:44
Reklam

'Reform gündemli bahar' başlıklı bugünkü yazısında Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinede ve parti yönetiminde değişiklikler yapacağını iddia etti.

Fırat, "AK Parti ’de kongre sürecinde sona geliniyor. 24 Mart günü büyük kongre yapılacak. AK Parti kulislerinde kongre sürecinde, yani önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği konuşuluyor" ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanı Erdoğan reformlara ve ekonomiye ağırlık verecek"

Fırat ayrıca, Erdoğan'ın söz konusu değişikliklerle birlikte reformlara da ağırlık vererek 2023 yılına hazırlık yapacağını iddia etti:

"Erdoğan ’ın bu değişikliklerle reformlara ve ekonomiye ağırlık vererek, 2023 yılına da hazırlık yapacağı konuşuluyor. Avrupa Birliği ve ABD ’ye, onlardan gelen tüm olumsuz adımlara rağmen “kazan-kazan” formülüne dayalı, iyi ilişkiler kurulmak istendiği mesajı veriliyor. Batı ’nın Türkiye ’den insan hakları ve demokrasi konusunda somut adımlar görmek istediği de biliniyor. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte İnsan Hakları Eylem Planı ’nın açıklanması bekleniyor."

Erdoğan Kabine Topantısı sonrası yeni kararları açıkladı

 

Seçim barajı düşürülüyor

 

Seçim yasası taslağında önemli değişiklikler

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/kabinede-degisiklik-yapilacak-iddiasi/1551433

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum