Kamu bankalarından düşük faizli yeni kredi paketi

Millet bankaları ev, vasıta, tatil ve mobilya için yeni kredi paketleri hazırladı.

Kamu bankalarından düşük faizli yeni kredi paketi
01 Haziran 2020 - 10:01 - Güncelleme: 01 Haziran 2020 - 11:35

Millet bankaları ev, vasıta, tatil ve mobilya için yeni kredi paketleri hazırladı.

EV KREDİSİNDE FAİZ YÜZDE 0,64'E İNİYOR

Birinci el/sıfır ya da ikinci el ev alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sunulacak.

Bankalardan yapılan açıklamada şöyle denildi: "Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi için herif başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük ilimizde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer şehirlerimiz için ise azami 500 bin TL'ye değin kredi kullandırılabilecektir. Kredi kullanımında %10'dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacaktır.

 

 

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla değin vade ve aylık %0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır.

İkinci el konutlar için maksimum 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 sene vade ve aylık %0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacaktır."

Konut kredisi başvuruları yarından itibaren şubelere yapılabilecek.

TAŞIT KREDİSİ PAKETİ

Yerli imal yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında bozdurmak üzere aylık yüzde 0,49yüzde 0,69 faiz oranı ile vasıta kredisi imkanı sunulacak.

İkinci el binek vasıta (motosiklet dahil) ya da ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere yüzde 0,82 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. Maksimum 6 Ay Ödemesiz toplam en fazla 60 Ay Vadeli 2. El Binek Araba ve Ticari Vasıta Kredilerinde azami sınır 150 Bin TL olacak.

Kredi tutarı kasko değeri üzerinden özkaynak/tanıdık olmayan kaynak üzerinden hesaplanacak olup, 7 yaşa dek olan taşıtlar kredilendirilecek.

 

 

Taşıt kredisi paketi için başvurular 5 Haziran'dan itibaren yapılacak.

SOSYAL HAYATI DESTEK PAKETİ

Kişisel müşterilerin sosyal ihtiyaçlarının finansmanının yerinde şartlarda sağlanmasının yanı sıra yerli üretim yapan mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, konut dokuma, çeyiz ve bisiklet sektörlerini desteklemek nedeniyle; yerli imal yapan firmalar ile anlaşmalar yapılacak ve en düşük 3.000 TL, en fazla 30.000 TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz maksimum 60 ay vade, aylık yüzde 0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

Kişisel müşterilerin, anlaşmalı firmalar dışındaki yerli imal yapan firmalardan satın alacağı mobilya, kahverengi küçük ev aletleri, konut boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri ev dokuma, çeyiz ve bisiklet ihtiyaçlarının yerinde şartlarda sağlanması nedeniyle; minimum 3.000 TL, maksimum 30.000 TL kredi tutarı fatura karşılığı 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade ile aylık %0,82 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacak.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Paketi başvuruları 5 Haziran'dan itibaren yapılacak.

TATİL TAKVIYE PAKETİ

 

KAPAT X

Tatil yapmak isteyen ve ilgili banka aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerin tatil ve gezi giderlerinin finansman ihtiyacının yerinde şartlarda sağlanmasının yanı sıra, turizm sektörünü cesaretlendirmek nedeniyle; bankalarla anlaşma yapacak seyahat acentelerine tatil paketi satın olmak için başvuran müşterilere 10.000 TL'ye dek 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile yerinde şartlarda finansman imkanı sunulacak.

Laf konusu kredinin 1. ve 2. taksitleri ilgili işyeri ve banka tarafından ödenecek; müşterilerin taksit ödemesi 9 ay daha sonra başlayacak. Bu kapsamda müşterilerimizin kullanacağı kredinin faizi aylık yüzde 0,67 oranına eşit geliyor.

Gezi acenteleri ile anlaşmalar yapılacak anlaşmalarla vatandaşlarımıza tatil paketlerini, kredi kartlarıyla 3 ay ödemesiz, devamında 15 taksitle ödeme ile toplam 18 ay peşin fiyatına, faizsiz satın alabilmeleri sağlanacak. Aza dükkan kampanya anlaşması yapılan firmalar bankaların web sitesinde yayımlanacak.

Tatil Destek Kredi Paketi'ne kullanım tarihi ve kanalı ise bu hafta içerisinde açıklanacak.

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/908446/kamu-bankalarindan-dusuk-faizli-yeni-kredi-paketi.html

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum