Kovid-19 Delta varyantı Avustralya'yı kasıp kavuruyor

  Berejiklian, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Güney Galler ’in ve başkenti Sidney ’in Kovid-19 salgını başladığından bu yana içinden geçtiği "en korkunç" dönemi yaşadığını vurgulayarak çok sayıda insanın Delta varyantıyla enfekte olduğunu belirtti. Delta varyant?.

  Kovid-19 Delta varyantı Avustralya'yı kasıp kavuruyor
  24 Haziran 2021 - 13:01
  Reklam

  Berejiklian, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yeni Güney Galler ’in ve başkenti Sidney ’in Kovid-19 salgını başladığından bu yana içinden geçtiği "en korkunç" dönemi yaşadığını vurgulayarak çok sayıda insanın Delta varyantıyla enfekte olduğunu belirtti.

  Delta varyantının çok bulaşıcı olduğuna dikkati çeken Berejiklian fakat mevcut kısıtlamaların yeterli olduğu konusunda içlerinin rahat olduğunu ifade etti.

  Havalimanında görevli sürücüden kaynaklanan salgın zinciri 36 kişiyi enfekte etti

  Yeni Güney Galler Eyaleti Emniyet Müdür Yardımcısı Gary Worboys, yaptığı açıklamada, salgın zincirinin geçen hafta testi pozitif çıkan Sidney Havalimanı ’nda görevli yabancı mürettebatı taşıyan bir sürücüden kaynaklandığını aktararak sürücüden kaynaklanan salgın zincirinin, 36 kişiyi enfekte ettiği bilgisini paylaştı.

  Worboys, sürücünün aşı olmadığını ve maske takmadığını, bu nedenle hem kendisinin hem de işvereninin çeşitli suçlamalarla karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

  Avustralya'nın diğer eyaletlerinin sınırlarını başta Sidney olmak üzere, Yeni Güney Galler'in herhangi bir yerinden gelen yolculara kapattığı belirtilirken Yeni Zelanda ’nın ise Yeni Güney Galler'den karantinasız seyahati en az 3 gün boyunca durdurduğu bildirildi.

  Kovid-19 aşılarının yeni yan etkileri

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

  Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/kovid-19-delta-varyanti-avustralyayi-kasip-kavuruyor/1580884

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum