Meteoroloji uyarmıştı! Çatılar uçtu, elektrik direkleri devrildi

Kentte akşam saatlerinde başlayan kaslı rüzgar hayatı negatif etkiledi. Merkeze emrindeki bazı köyler ile ilçelerde şiddetli rüzgar sebebiyle elektrik direkleri devrilmesiyle vatandaşlar karanlıkta kaldı. Ölçülü köyünde de fırtına sebebiyle bazı evlerin çatıları uçarken mad.

Meteoroloji uyarmıştı! Çatılar uçtu, elektrik direkleri devrildi
23 Mayıs 2020 - 04:16

Kentte akşam saatlerinde başlayan kaslı rüzgar hayatı negatif etkiledi.

Merkeze emrindeki bazı köyler ile ilçelerde şiddetli rüzgar sebebiyle elektrik direkleri devrilmesiyle vatandaşlar karanlıkta kaldı.

Ölçülü köyünde de fırtına sebebiyle bazı evlerin çatıları uçarken maddesel hasar oluştu. Uçan çatının üzerine düştüğü bir otomobil kullanılamaz ülkü geldi.

Evin çatısı uçan Hasan Yaşar, gazetecilere yaptığı açıklamada, her şeyin aniden olduğun açıklama ederek, "Bugün fırtına gibi rüzgar geldi çatıyı uçurdu, çocuklarla çatıyı tutmaya çalıştık oysa tutamadık aracın üstüne düştü. Her şey 5 dakikada oldu, biz de bu sırada dışarıdaydık. Çatı uçmasıyla elektrikler kesildi, güneş enerjisi koptu, saman konteyneri sürüklendi." dedi.

Çatının uçmaya başlamasıyla ailesini uyararak eve girmesini sağladığını anlatan Yaşar, "Köyde elektrik direği devrildi saat 17.00'dan beri elektriğimiz değil. Kasırga çok etkiliydi, fazla şükür yine de kimsenin burnu kanamadan atlattık." diye konuştu.

Kağızman ilçesinin Kötek köyünde de 6 evin çatısı uçarken elektrik direkleri emrindeki yattı. Enerji nakil hattındaki arıza sebebiyle bir takım bölgelere elektrik verilemiyor.

Meteoroloji 12. Alan Müdürlüğü, öğle saatlerinden gece saatlerine değin Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan'da kuvvetli rüzgar uyarısı yapmıştı.

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/906911/meteoroloji-uyarmisti-catilar-uctu-elektrik-direkleri-devrildi.html

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum