Mutasyonlu virüs New York'ta

Yeni tip korona virüsten (Kovid-19) en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen ABD'de, Başkan Donald Trump'ın vaka ve ölüm sayılarının abartıldığını söylemesi ile başlayan tartışma sürerken ülkede mutasyonlu virüs paniği de yaşanmaya başladı.  Daha saldırgan olduğu dü

Mutasyonlu virüs New York'ta
05 Ocak 2021 - 03:29 - Güncelleme: 05 Ocak 2021 - 11:51
Reklam

Yeni tip korona virüsten (Kovid-19) en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen ABD'de, Başkan Donald Trump'ın vaka ve ölüm sayılarının abartıldığını söylemesi ile başlayan tartışma sürerken ülkede mutasyonlu virüs paniği de yaşanmaya başladı. 

Daha saldırgan olduğu düşünülen ve İngiltere'nin karantina kararı almasına sebep olan korona virüsün yeni varyantı New York'ta görüldü. Vali Cuomo, virüsün hızlı yayılması durumunda hastane kapasitelerinin yetmeyeceğinden endişeli olduğunu açıkladı.

New York Valisi Andrew Cuomo, eyalette koronavirüsün daha bulaşıcı varyantına ilk kez rastlandığını söyledi.

Bu da, yeni varyantın eyalette hızla yayılması durumunda hastane kapasitesine yönelik kaygıların artmasına neden oldu.

Cuomo, Albany'nin kuzeyindeki bir kasabada yaşayan 60'lı yaşlarında bir adamın yeni varyanta sahip olduğunu belirtti.

İyileşmekte olan adam son zamanlarda seyahat etmemiş, bu da virüsü doğrudan etkileşim kurmamış kişiler arasında yayılmaya başladığını gösteriyor.

New York, yeni tür için 5 bin test gerçekleştirdi ve şu ana kadar sadece bir vaka buldu. Cuomo, yeni türün hastaneye yatışları artırması ve bölgeleri kapanmaya zorlaması durumunda bunun bir "oyun değiştirici" olabileceğini söylüyor.

 

 

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: https://www.borsagundem.com/haber/mutasyonlu-virus-new-yorkta/1540918

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum