• Reklam

Netanyahu'dan İran mesajı: Yapılacak anlaşma bizi bağlamaz

İsrail ’in Yediot Ahronot gazetesinin haberine göre Binyamin Netanyahu, Batı Kudüs ’te Yahudi soykırımı (Holokost) olaylarının yıldönümü münasebetiyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Avusturya ’nın başkenti Viyana ’da başlayan ve ABD ’nin dolaylı olarak katı.

Netanyahu'dan İran mesajı: Yapılacak anlaşma bizi bağlamaz
08 Nisan 2021 - 07:33 - Güncelleme: 08 Nisan 2021 - 09:52
Reklam

İsrail ’in Yediot Ahronot gazetesinin haberine göre Binyamin Netanyahu, Batı Kudüs ’te Yahudi soykırımı (Holokost) olaylarının yıldönümü münasebetiyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Avusturya ’nın başkenti Viyana ’da başlayan ve ABD ’nin dolaylı olarak katıldığı İran nükleer anlaşması görüşmelerini ele aldı.

Netanyahu, “Dünyadaki en iyi dostlarımıza (Amerikalılar) İran ile yapılacak herhangi bir anlaşmanın bizi bağlamayacağını ve bu anlaşmanın nükleer silahlanmasının önünü açacağını söylüyorum.” dedi.

İran ile yapılacak herhangi bir anlaşma İsrail ’i bağlamayacağını vurgulayan Netanyahu, “Bizi bağlayan tek bir şey var o da bizi yok etmeye çalışan düşmanın komplosunu engellemektir.” ifadelerini kullandı.

Dün Viyana ’da İran nükleer anlaşması görüşmeleri, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi adına AB Dış İlişkiler Servisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Siyasi Direktörü Enrique Mora başkanlığında, taraf ülkelerin diplomatlarının katılımıyla başlamıştı.

Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) olarak adlandırılan nükleer anlaşmanın seyri ve Mayıs 2018 ’de tek taraflı olarak anlaşmadan ayrılan ABD ’nin dönüşünün ele alındığı toplantıya Almanya, İngiltere, Fransa, Çin, Rusya ve İran ’dan üst düzey yetkililer katılmıştı.

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: https://www.borsagundem.com/haber/netanyahudan-iran-mesaji-yapilacak-anlasma-bizi-baglamaz/1562061

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum