Nikah tarihi için başvurular koronavirüs gölgesinde başladı

Koronavirüs tedbirleri dahilinde ertelenen nikah başvuruları normalleşmeyle birlikte bitmiş başladı.

Nikah tarihi için başvurular koronavirüs gölgesinde başladı
01 Haziran 2020 - 12:59 - Güncelleme: 01 Haziran 2020 - 13:00

Koronavirüs tedbirleri dahilinde ertelenen nikah başvuruları normalleşmeyle birlikte bitmiş başladı. Alınan tedbirlere göre evlenmek için başvuran çiftler, düğün için yanlarında sadece 2 şahit bulundurabilecek.

ÇİFTLER TEDBİR ŞARTIYLA EVLENEBİLECEK

Yeni tip koronavirüs nedeniyle çoğu program ve organizasyon ertelenmiş veya iptal edilmişti. Salgından etkilenenler arasında yeni evlenecek çiftler de vardı. Eyüpsultan Belediyesi, salgın nedeniyle düğün başvurularını önlem amaçlı durdurmuştu. Yeni normalleşme sürecinde salgının gidişatına tarafından yeni nikah başvurusu alınmaya başlandı. Alınan tedbirler kapsamında bugünden itibaren Nikah Memurluğu, evlilik beyannamesi almaya başladı. Tedbirler gereği nikah kıyacak çift, yanlarında yalnızca 2 tanık bulunduracak.

TÖRENSİZ NİKAH BAŞVURUSU KABUL EDİLİYOR

Evlenmek isteyen çiftler, koronavirüs tedbirleri kapsamında düğün günü için Eyüpsultan Belediyesi Düğün Dairesi'ne bireysel uygulama yapabilecek. Ayrıca onaylama edilen düğün saatleri telefonla aranarak değiştirilebilecek. Hem düğün tarihi için çiftlerimiz yeni tarih talep edebilecekler.

NİKAH DAİRESİ'NE NASIL DILEKÇE YAPILIR?

Evlilik tarihi için müracaatta bulunacak çiftler, Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi ve Nikah Salonu'na gelerek düğün günü alabilecekler.

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-yeni-nikah-tarihi-icin-basvurular-basladi-13278608/

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum