Son dakika: Başkan Erdoğan'dan kritik Filistin görüşmesi!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüşmesinde Filistinlilere saldıran İsrail'e gereken dersin verilmesi için uluslararası alandaki girişimlerinde Kırgızistan'ı yanlarında görmek istediklerini ifade etti. AFGANİSTAN İLE GÖRÜŞME Başkan.

  Son dakika: Başkan Erdoğan'dan kritik Filistin görüşmesi!
  17 Mayıs 2021 - 08:59
  Reklam

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov ile görüşmesinde Filistinlilere saldıran İsrail'e gereken dersin verilmesi için uluslararası alandaki girişimlerinde Kırgızistan'ı yanlarında görmek istediklerini ifade etti.

  AFGANİSTAN İLE GÖRÜŞME

  Başkan Erdoğan, Afganistan Cumhurbaşkanı Gani ile yaptığı görüşmede, İsrail ’in Filistin ’e yönelik vahşi saldırıları karşısında tüm platformlarda sürdürdükleri çalışmalarda Afganistan'la birlikte hareket etmenin önemini vurguladı.

  MALEZYA ESKİ BAŞBAKANI İLE DE GÖRÜŞTÜ

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya'nın eski Başbakanı Mahathir Muhammed ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski Malezya Başbakanı Muhammed'in karşılıklı olarak Ramazan Bayramı tebriğinde bulunduğu görüşmede, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları ve baskıları da ele alındı. 

  IRAK BAŞBAKANI KAZIMİ İLE GÖRÜŞTÜ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı Kazımi ile telefonda görüştü.

  Erdoğan ile Kazımi'nin karşılıklı Ramazan Bayramı tebriğinde bulunduğu görüşmede, İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa, Gazze ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı

  NİJERYA CUMHURBAŞKANI MUHAMMED BUHARI İLE GÖRÜŞME

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammed Buhari ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Nijerya Cumhurbaşkanı Buhari, görüşmede, karşılıklı olarak Ramazan Bayramı tebriğinde bulundu.

  İkili ilişkiler ve bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin'e yönelik saldırıları dolayısıyla uluslararası camianın hukuk, adalet ve vicdan yoksunu İsrail'e gereken dersi vermesi için çabaladıklarını, Nijerya'nın da bu haklı davada Filistinlilerle dayanışma göstereceğine inandığını ifade etti.

  LİBYA BAŞBAKANI DİBEYBE İLE GÖRÜTÜ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile telefonda görüştü.

  İkili ve bölgesel gelişmelerin değerlendirildiği Erdoğan ile Dibeybe görüşmesinde, İsrail'in Kudüs, Mescid-i Aksa, Gazze ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

  Kaynak: https://www.haber7.com/siyaset/haber/3099653-son-dakika-baskan-erdogandan-kritik-filistin-gorusmesi

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum