• Reklam
 • Reklam

Sputnik V aşısının, AB 'de onaylanması konusunda teknik anlaşmazlıklar var

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Sputnik V aşısının Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde tescil edilmesi sürecine dair açıklamada bulundu. Reuters ajansının Avrupa İlaç Ajansı ’nın (EMA) Sputnik V aşısına bu yıl kullanım onayı verilmesinin imkansız olduğunu bildirmesinin ardın.

Sputnik V aşısının, AB 'de onaylanması konusunda teknik anlaşmazlıklar var
21 Ekim 2021 - 16:06
  Reklam
  Reklam

  Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Sputnik V aşısının Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde tescil edilmesi sürecine dair açıklamada bulundu.

  Reuters ajansının Avrupa İlaç Ajansı ’nın (EMA) Sputnik V aşısına bu yıl kullanım onayı verilmesinin imkansız olduğunu bildirmesinin ardından Peskov, gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

  Peskov, "Gerçekten de aşımızın Avrupa ’daki ajans tarafından tescil edilmesi için sunulan belge ve bilgilerin eksiksizliği konusunda bazı teknik anlaşmazlıklar var. Bu konuda çalışmalar yapılıyor" ifadelerini kullandı.

  Bununla birlikte sözcü, Rusya ’nın bu çalışmaların tamamlanmasının ardından Sputnik V ’ye 'şimdiye kadar çoktan almış olması gereken' onayın verilmesini umduklarını ifade etti.

   

   

  Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

  Kaynak: https://www.borsagundem.com/haber/sputnik-v-asisinin-abde-onaylanmasi-konusunda-teknik-anlasmazliklar-var/1611754

  • Reklam

  FACEBOOK YORUMLAR

  YORUMLAR

  • 0 Yorum