• Reklam

Süveyş Kanalı'nda 65 kilometrelik kuyruk

Süveyş Kanalı'ndan geçmeyi bekleyen gemilerin oluşturduğu kuyruk, kanalın güney girişinden itibaren 65 kilometreye ulaştı. Dün akşamki çalışmalar sonuç vermediSüveyş Kanalı'nda karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olan dev yük gemisini kurtarma çalışmaları dün.

Süveyş Kanalı'nda 65 kilometrelik kuyruk
28 Mart 2021 - 23:55 - Güncelleme: 29 Mart 2021 - 10:30
Reklam

Süveyş Kanalı'ndan geçmeyi bekleyen gemilerin oluşturduğu kuyruk, kanalın güney girişinden itibaren 65 kilometreye ulaştı.

Dün akşamki çalışmalar sonuç vermedi
Süveyş Kanalı'nda karaya oturarak deniz trafiğinin durmasına neden olan dev yük gemisini kurtarma çalışmaları dün akşam başarısızlıkla sonuçlandı.

Sputnik'e konuşan Süveyş Kanalı İdaresi'nden bir kaynak, gelgit sırasında romörkörler yardımıyla geminin hareket ettirilmesinin planlandığını ancak başarılı olunamadığını kaydetti. Kaynak, bir sonraki gelgitte gemiyi kurtarmak için yeniden çalışma yürütüleceğini açıkladı.

Süveyş Kanalı İdaresi Başkanı Usame Rabi, düzenlediği basın toplantısında, gemiyi saplandığı yerden kurtarmak için çalışan ekiplerin 26 Mart Cuma akşamı geminin motorlarından birini çalıştırmayı başardığını ancak kanalda yaşanan çekilme nedeniyle geminin ön kısmından daha çok toprak çıkarmak zorunda kaldıklarını söylemişti.

Süveyş Kanalı için 3 kurtarma planı yapıldı

 

Süveyş kanalı ne zaman açılacak?

 

Süveyş Kanalında oluşan çekilme kurtarma çalışmalarını aksattı

 

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: https://www.finansgundem.com/haber/suveys-kanalinda-65-kilometrelik-kuyruk/1559377

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum