• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Tacirler Yatırım 'ın eksik bilgilendirdiği halka arz: Egepol

Halka arz furyası tüm hızıyla devam ediyor.

Tacirler Yatırım 'ın eksik bilgilendirdiği halka arz: Egepol
25 Ağustos 2021 - 08:17
  • Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Halka arz furyası tüm hızıyla devam ediyor. Neredeyse her hafta bir şirketin gong töreni yapılıyor. Geçen hafta 3 şirketin izahnamesine onay çıktı. Bunlardan biri Nasmed Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret. Ana şirketin ismi Nasmed ama asıl Egepol Hastaneleri olarak biliniyor. İzmir merkezli bir firma.

Şirketle ilgili bilgilerin yer aldığı izahnamenin detaylarına bakıldığında internet adresi olarak www.egepol.com.tr adresi veriliyor. Bu adrese giriş yapıldığında ise otomatik olarak www.egepolhastenesi.com domain adresine yönlendiriliyor. Bu adrese gidildiğinde de ‘Yatırım İlişkileri ’ bölümü bulunmuyor. İzahnamenin şirket internet sitesinde yayınlanacağı taahhüt edilmesine rağmen bırakın izahnameyi, yatırımcıların bilgi alacağı hiçbir bölüm bulunmuyor.

TACİRLER YATIRIM ’IN HALKA ARZ ETTİĞİ ŞİRKETİN EKSİKLERİNDEN HABERİ YOK!

Daha ilginç olanı ise halka arza aracılık eden Tacirler Yatırım yetkililerinin de bu eksiklerden haberi yok! Yetkililerden konuyla ilgili yönelttiğimiz soruya gelen yanıt basit: "Yüklenmemiştir, söyleriz yüklerler." SPK ’nın onayından önce taslak izahname, bağımsız denetim raporları, onay sonrası onaylanan izahnamenin yayınlanması gerekmiyor mu? Bakalım halka arz sürecini başlatan Tacirler Yatırım uzmanları, ne zaman yükleyecek? Yatırımcılar ne zaman doğru bilgilendirilecek?

TİCARİ BORÇLARDAKİ ARTIŞ

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren şirket 2019 yılında 6 milyon, 2020 yılında 33 milyon lira kâr açıklamış. 2021 yılının ilk üç ayında ise 13.6 milyon kâr rakamı söz konusu.

Buna karşın şirketin ticari borçlarında da önemli oranda artış dikkat çekici! 2019 yılında yüzde 8 oranında azalarak 7.4 milyon olarak gerçekleşen ticari borçlar 2020 yılında yüzde 141 oranında artarak 17.9 milyona yükseliyor. İzahnamede bu artışın nedeni olarak, doktorların bordro düzeninden fatura düzenine geçmesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

Bu arada 2021 yılının ilk üç ayında ticari borçlar 16.8 milyona yükselerek neredeyse 2020 yılının tamamına yakın bir seviyeye ulaşıyor. 2020 yılı sonunda 92.9 milyon lira özkaynak, 31 Mart 2021 tarihi itibarıyla 170 milyon liraya yükselirken, uzun vadeli yükümlülükler 56.7 milyon lira.

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

Kaynak: https://www.borsagundem.com/haber/tacirler-yatirimin-eksik-bilgilendirdigi-halka-arz-egepol/1596149

  • Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum