Wall Street'te endekslere 'Senato' çelmesi

Yılın son haftasına yükselişle başlayan ve salı günü de yükselişini sürdüren ABD borsaları, Senato'dan gelen haberle erken kazançlarını kaybeti.

Wall Street'te endekslere 'Senato' çelmesi
30 Aralık 2020 - 06:11 - Güncelleme: 30 Aralık 2020 - 09:00
Reklam


Yılın son haftasına yükselişle başlayan ve salı günü de yükselişini sürdüren ABD borsaları, Senato'dan gelen haberle erken kazançlarını kaybeti. Korona virüsle mücadele kapsamındaki nakdi yardımın 2 bin dolara çıkarılması teklifinin Senato'ya takılması üzerine yatırımcıların alım iştahları düştü ve hızlı satışlar başladı. Gün sonunda 3 ana endeks de günü ekside kapadı. 

ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Cumhuriyetçi Mitch McConnell, Demokratlar'ın oylarıyla Temsilciler Meclisinden geçen 600 dolarlık nakit para yardımını 2 bin dolara çıkarmayı öngören tasarıyı bloke etti.

McConnell, hafta içinde konuyu ele alacaklarını ve yüksek nakit desteği içeren yeni bir tasarı sunmayı düşündüklerini söyledi.

McConnell'ın açıklamalarına Twitter hesabından tepki gösteren ABD Başkanı Donald Trump ise söz konusu tasarının "bir an önce" Senatoda geçirilmesi gerektiğini belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber sizlere www.haberfull.com farkıyla sunulmuştur. Haberfull Dolu Dolu Haber...

 

Kaynak: https://www.borsagundem.com/haber/wall-streette-endekslere-senato-celmesi/1539750

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum